2021’in En Çok Okunan Turuncu İçerikleri

1046
2021’in En Çok Okunan Turuncu İçerikleri

Hepimiz, daha iyi, daha mutlu ve belki de en önemlisi daha sağlıklı bir yıl umuduyla 2022 yılına başladık. 2021’e her şeye rağmen keyifle hoşça kal derken 2022’yi en iyi temennilerle kucakladık. Güzel başlangıçlara hazırlandığımız bu günlerde sizleri; iyi hissettiren, motivasyonumuzu arttıran, enerjimizi yerine getiren Turuncu Blog yazılarımızla bir kez daha buluşturmak istedik.

Şimdi gelin, 2021’de en çok neleri okuduk, hep birlikte bakalım. Tüm yıl herkesin gündeminde olan sürdürülebilirlik gibi, dünyaya olan borcumuzu ödemenin zamanının geldiğini vurgulayan içeriklerin yanı sıra 2021’de en çok okunan içerikler arasında sanattan eğlenceye, Borusan deneyimlerinden sosyal medya gelişmelerine birçok farklı konuyu bir arada bulmak mümkün…

1-Sanat, Oturma Odamızda

Ne yaşarsak yaşayalım ne kadar kötü günler geçirirsek geçirelim sanat her zaman kurtarıcımız oluyor! Pandemi koşullarının insanların kalabalık olarak bir arada bulunduğu kamusal pek çok mekan gibi galeri, müze ve sanat merkezlerinin de kapılarını kapatmasına neden olduğu bir dönemde Borusan Contemporary sanatı evlerimize taşıdı. mentalKLINIK sanatçı ikilisinin, COVID-19 koşullarının değişime zorladığı sanat dünyasında yüzleşilmesi gereken kaçınılmaz durumlara işaret ettiği ACI REÇETE #02 sergisi, Borusan Contemporary internet sayfasından ve İstiklâl Caddesi üzerinde yer alan Borusan Müzik Evi’nin vitrinine yerleştirilen ekrandan kesintisiz ve canlı olarak yayınlandı. Yavuz Selim Elmas da sergiyi galeri mekânında ziyaret edip izlenimlerini bizlere aktardı.

2-Bugün Hangi Kulüptesin?

2021 yılı sosyal medyada birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Bunlardan en çok ses getireni ise kuşkusuz yılın daha ilk aylarında hayatımıza giren “Clubhouse” oldu. Pandemi sürecinde mahrum kaldığımız şeylerden biri olan bir mekana gitmek ve yeni insanlarla tanışıp sohbet etmek ihtiyacını giderecek gibi görünen ve bir anda oldukça ilgi gören Clubhouse hakkında merak edilen soruları yanıtladığımız içeriğimiz de yılın en çok okunanlarından biri oldu.

3-Tüm Krizleri Aşan “Başka Bir Şey”

Tüm insanlığı etkileyen ve ilk kez insanlığın bu çaresizliğini hep birlikte yaşadığımız pandemi koşullarına rağmen Borusan sanattan hiç vazgeçmedi ve sanatın iyileştirici gücünü birçok insana ulaştırdı. Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Koordinatörü Ahmet Erenli, pandemi koşullarına rağmen Borusan Sanat’ın devam ettiği çalışmalarını, bu çalışmalar için alınan önlemleri ve sanatın neden kriz dönemlerinde daha önemli olduğunu anlattı. Çareyi sanatta arayan herkes de bu içeriği çok sevdi!

4-Ailece İzlenecek 10 Anime Film

“Hayal gücümü tetikleyen bir yakıt olarak beynimin bir kısmını animeler işgal ediyor.” diyen Serpil Şahin’in hazırladığı ve tüm aile severek izleyebileceğiniz anime filmler listesi, evlere kapanıp sıklıkla ekran başında vakit geçirdiğimiz dönemde oldukça ilgi gördü. Animelerin hayal gücü üzerindeki etkisini, çocukluktan yetişkinliğe hayatımızı nasıl etkilediğini anlatan içerik, sunduğu bu türdeki film önerileriyle en çok okunanlardan biri oldu.

5-Dünyaya Faydalı Olma Sözümüz Var!

Sürdürülebilirlik tüm dünyanın olduğu gibi yıl boyunca Borusan Grubu’nun da gündemindeydi, tabii Turuncu Blog’un da… Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Borusan Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı olan Levent Kocabıyık tarafından kaleme alınan içerik, Borusan’ın sürdürülebilirlik stratejisi hakkında verdiği bilgilerle oldukça dikkat çekti. “Dünya Günü” özelinde hazırlanan içerikte “Hepimizin gittiği yol, seçtiği yöntem, almaya hazır olduğu sorumluluk farklı. Ama amacımız ortak: Sadece kendimiz için değil, gelecek nesiller ve tüm yaşam öğeleri için de dünyaya faydalı olmak!” diyerek tüm Borusan Grubu’nun sürdürülebilirlik çalışmalarını özetledi…

6-Gezegenimiz Bizi Uyarıyor! Dünyadan İlham Alıp, Geleceğe İlham Veriyoruz!

Sürdürülebilirlik yıl boyunca değişmeyen tek gündemimiz oldu! Borusan Holding Grup CEO’su Erkan Kafadar’ın “Dünya Çevre Günü” kapsamında kaleme aldığı yazısı da bu gündemin tam ortasında oldukça ilgi çekti. Herkesi yeni bir dünya hayal etmeye ve zararları onarmaya davet eden yazı, Borusan Grubu’na; “Elimizdeki tek gücümüz ise bu gezegene olan sevgimiz ve sorumluluğumuz. Tam da Dünya Çevre Günü’nde bu sevgiden aldığımız ilhamla yeniden başlamamız mümkün!” sözleriyle okuyuculara seslendi…

7- Mandalı Köyün Kavalcısı

Burçak Gönül’ün kaleme aldığı; doğayı, biyolojik çeşitliliği, doğal beslenmeyi, kırsalda ekonomik kalkınmanın sürdürülebilirlikten geçtiğini anlatan Mandalı Köyün Kavalcısı bu yılın en sevilen içeriklerinden oldu. Uluabat Gölü Sulak Alanı’nın yanı başında, yaklaşık 900 insan ve 1.300 mandaya ev sahipliği yapan, büyük şehre çok yakın olsa da kendine has özelliklerini yitirmemiş, şirin ve mütevazı bir köyde geçen bu masalsı hikaye doğaya dönmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde hepimize farklı bir dünyanın mümkün olduğunu gösterdi.

8- İş Yaşamında Kaybolmamak İçin “Alpha” Olmak Gerekiyor!

Borusan Mannesmann Boru, Sürdürülebilirlik Alpha Stajyeri Sunay Yaşar tarafından yazılan ve Borusan’da “Alpha Stajyer” olma deneyimini anlatan içerik de Turuncu Blog okuyucuları tarafından çok sevildi. “Daha eşit ve adil bir hayat ne kadar mümkündü bilmiyorum fakat bu alanda yapılacak çok şey olduğunu gördüm. Ve bunun ancak bir kurumun gücü ve arkasındaki 1.000 kişiden oluşan gönüllü çalışanları ile mümkün olduğunu deneyimledim.” sözleriyle özetlenen staj deneyimi birçok gence yol göstermeye aday!

9- Geleceğimiz Rüzgar Enerjisinde

Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı’nın kaleme aldığı “Geleceğimiz Rüzgar Enerjisinde” içeriği de bu yılın en çok okunan içeriklerinin başında geliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve pandemi ile birlikte daha da önemli hale gelen küresel iklim krizinin çözümünde yeşil enerjinin önemini anlatan içerik Turuncu Blog okuyucuları tarafından çok sevildi. Yenilenebilir enerjinin sürdürülebilir bir gelecek için ne kadar önemli olduğunun ve bu konuda herkesin elini taşın altına koyması ve yaşanabilir bir dünya için gerekenleri yapmasının önemini vurgulayan içerik tam ihtiyacımız olan dönemde hepimize bir çözüm sundu…

10- Dünyayı Birlikte Kurtarabiliriz, Ama Nasıl?

Dediğimiz gibi gerçekten de sürdürülebilirlik tüm yıl hepimizin gündemindeydi. Çoğumuz dünyamız için bir şeyler yapmak istiyor ama tam olarak nasıl yapacağımızı bilmiyorduk. Tam da bu noktada Evrim İnce’nin kaleme aldığı içerik imdadımıza yetişti. Hayatımızda yapacağımız basit değişikliklerle nasıl dünyamızı kurtarabileceğimizi, insanların bugüne kadar verdiği zarar nasıl telafi edebileceğimizi anlatan içerik hepimiz için adeta bir rehber niteliği taşıdı, bu yüzden de çok sevildi!

Borusan Turuncu
YAZAR HAKKINDA

Borusan Turuncu

Borusan Turuncu, Borusan’ın editöryel dinamosudur. Borusan hikayelerinin küratörlüğünü yapar.